Дрони в рятувальній операції на воді

September 13, 2023
Дрони в рятувальній операції на воді
   

DroneUA взяла участь в організації та відпрацюванні пошуково-рятувальної операції в разі льодоходу чи повені.

12 березня в парку «Наталка» на вул. Оболоньська набережна у місті Києві відбулось проведення показового навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми міста Києва єдиної державної системи цивільного захисту щодо виконання завдань під час весняного льодоходу та повені.

Були задіяні підрозділи Головного управління ДСНС України, комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку», КК «Київавтодор», Київський гарнізон, Київська комунальна аварійно-рятувальна служба, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, Київська міська організація Товариства Червоного Хреста України й інтегратор безпілотних рішень DroneUA.

За тактичним задумом навчань, відбулось підтоплення частини території Оболонського району. Було організовано 7 учбових площадок, на кожній з яких розіграли окрему умовну ситуацію для певної служби.

DroneUA забезпечила підтримку пошуково рятувальної операції з повітря, транслюючи дані з дронів напряму в командний штаб для детального моніторингу й прийняття оперативних рішень на воді та контролю повітряного простору.

У рятувальній операції були задіяні дві промислові безпілотні платформи – Matrice 300 RTK з навантаженням Zenmuse H20T і Mavic 2 Enterprise Dual. Вони забезпечили збір візуальних і тепловізійних даних з місця аварії для швидкого прийняття рішень в екстремальній ситуації та допомогли визначити теплову сигнатуру й точне місцезнаходження потерпілих у воді під щільним пластом криги.

Попри сильний вітер з поривами, швидкість якого становила близько 23 км/год, Matrice 300 RTK у комплексі з тепловізійною камерою Zenmuse H20T виконав місію без перешкод. Він пропрацював 50 хвилин при низькій температурі й дозволив зібрати дані у високій якості. Рівень захисту ip45 дозволяє дрону літати навіть під час сильного вітру та опадів, а підігрів батарей робить можливість польотів навіть при 20-ти градусному морозі.

Водночас Mavic 2 Enterprise Dual протримався в повітрі 30 хвилин, безперервно виводячи тепловізійні дані в оперативний штаб. Дрон підтримує інтеграцію з гучномовцем та прожектором. Завдяки цьому рятувальники можуть передавати необхідну інформацію потерпілим та знаходити їх навіть в умовах складної видимості та вночі.

Моніторинг повітряного простору здійснювала мобільна станція Aeroscope Mobile від DroneUA. Дана технологія дозволяє зчитувати дані з існуючої лінії зв’язку між безпілотником і пультом управління в радіусі 35-40 км для моніторингу й виявлення можливих порушень використання безпілотної техніки. У разі порушення периметра території, що охороняється, система дає правоохоронним і контролюючим органам всю необхідну інформацію для виконання оперативних дій.

Перевірка готовності щодо захисту населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій пройшла успішно. Злагодженість роботи служб швидкого реагування у комплексі з роботою дронів показали високу ефективність, скоротивши час виконання пошукових операцій. У результаті, усі потерпілі були знайдені та врятовані.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами