Сьогодні використання дронів — одне з найпродуктивніших рішень для сільського господарства. Вони здатні отримувати актуальну інформацію про стан поля та аналізувати її в динаміці, обробляти рослини на складних рельєфах місцевості, на високорослих культурах, а також по мокрому грунту. Технологія ультрамалооб’ємного внесення дозволяє скорочувати витрати препаратів до 30% та допомагає уникнути розтрати водних ресурсів на 95%.
Демонстраційні сервісні бригади DroneUA виконали показове внесення ЗЗР дронами XAG, провівши десикацію на полях Ukrlandfarming в Полтавській області.
Інтерес до технології внесення ЗЗР дронами виникає не лише у малих та середніх фермерів, але й у найбільших агровиробників України. Економіка, що дозволяє отримувати додатково до 6% урожаю за рахунок відсутності технологічних колій, може бути масштабована на весь оброблюваний земельний банк великих підприємств.
Завдання:
Спеціалісти DroneUA довели продуктивність роботи XAG XP2020 в польових умовах з урахуванням реалій, у яких працюють українські агровиробники. Було проведене автоматичне виконання запланованих місій з контролем якості внесення.
Коротка характеристика обладнання:
XAG XP2020 від DroneUA із захватом 7 м з баком для робочого розчину 20 л може обробляти до 18 га за годину. Для циклічної роботи безпілотника вистачає два акумулятори, що входять до стандартного комплекту. XAG XP2020 може працювати в режимі рою, коли до п’яти безпілотників керуються одним оператором.
Дрон забезпечує автономну роботу на будь-якій місцевості та виконує внесення з сантиметровою точністю за рахунок технології RTK.
Умови виконання робіт:
Внесення виконувалось в Полтавській області за умов хмарної погоди, температура 14 градусів, 4 м\с вітер.
Проведення десикації:
Дроном вносилися препарати Реглон – Сингента та Альфа-дикват – Альфа Смарт Агро.
Висновки:
Під час тестування XAG XP2020 підтвердив заявлені виробником технічні характеристики. Дрон продемонстрував високу продуктивність та безперервну роботу в автономному режимі.
Використання технологій XAG від DroneUA може бути застосоване на земельний банк підприємства площею 500+ тисяч гектар, що створить понад 200 робочих місць у галузі високотехнологічних сервісних операцій в сільському господарстві
Використання дронів для внесення ЗЗР надає наступні переваги:
- Внесення ЗЗР дронами XAG є точнішим у порівнянні з традиційними способами внесення
- Безпілотники можуть проводити автономне обприскування, уникаючи прямого контакту із землею
- Мінімізують тиск на ґрунт протягом усього сезону
- Вберігають землю від виснаження поживних речовин