Цього року конкурс «Найкраща аграрна практика» відзначатиме свій перший ювілей — 5 років. За цей період редакція AgroPortal.ua познайомилася з близько 500 студентами з різних аграрних навчальних закладів України. Як студенти проходять виробничу практику, чи потрібні їм для цього знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони хочуть повернутися на студентську лаву.
Учбові заклади завдяки конкурсу можуть зрозуміти, що саме студенту необхідно для навчання.
«Кожен учасник конкурсу «Краща аграрна практика» може продемонструвати, чого ж він насправді чекає від своєї виробничої практики, і якою, на його думку, вона має бути. Це дозволяє нам подивитися на питання проходження практики очима студента, що дуже важливо, — каже ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика. — Конкурс мотивує студента ставитись до проходження практики серйозно та усвідомлено, до того ж стимулює креативність, розвиває творчі здібності. А творчий підхід до своєї роботи, як відомо, дозволяє досягати найкращих результатів»
Минулого року компанія DroneUA вперше підтримала конкурс та надала для трьох фіналістів сертифікати на навчання за спеціальністю «оператор БПЛА». Однак лише переможець конкурсу скористався цією нагодою.
«Спочатку було теоретичне навчання: якими програмами користуватися під час зшивання фотографій для загальної карти, які органи управління має дрон і взагалі, які вони бувають, — розповідає Андрій Безверхий. — Потім була практика, і ми літали та з'ясовували, які функції у безпілотників».
«Для DroneUA участь у подібних програмах — це можливість допомогти майбутнім колегам щільніше торкнутися інструментарію точного землеробства, випробувати його на практиці. Дрони - це майбутнє, жоден аграрій не обійдеться без цього інструменту у своїй роботі» - уточнює Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA.