Новий дрон-«підводник»: у чому секрет М2?

September 28, 2023
Новий дрон-«підводник»: у чому секрет М2?
   

Технології DroneUA безперервно вдосконалюються – ми стаємо першими володарями найцінніших технологічних рішень робототехніки, які призначені для завдань бізнесу. І ось чергове – дрон, призначений для розвідувальних робіт під водою.

Днями китайська компанія CHASING, відома виробництвом підводних безпілотників, імпортером і дистриб'ютором якої є DroneUA, представила в США на CES своє нове рішення – безпілотник М2, одно з найефективніших у світі промислових дистанційно керованих пристроїв, призначених для використання під водою (ROV). Цей дрон нового покоління оснащений вісьма двигунами, стабілізованою цифровою камерою, здатною записувати відео 4K та 12-мегапіксельними кадрами, а також — світлодіодні лампи потужністю 4000 люмен. Завдяки цим характеристикам, за допомогою М2 можна помітити навіть найдрібніші деталі та особливості досліджуваної місцевості занурюючись при цьому на глибину до 100 метрів. Він стане незамінним помічником для рятувальників, інспекторів, вчених, інженерів тощо. Дрон неймовірно легкий та компактний — завдяки алюмінієвому корпусу його вага не перевищує 5 кг. М2 вперше для подібних пристроїв має акумулятор та знімну карту пам'яті, при цьому залишаючись повністю водонепроникним.

Але, мабуть, найголовніша особливість цього агрегату – це розташування двигунів (у 8 напрямках), що дає користувачеві можливість переміщення в шести напрямках з обертанням та повертанням. Крім цього, так званий режим блокування глибини «raquo; забезпечує стабільність керування.

Спереду та ззаду дрона можна встановити камери GoPro або додаткові джерела світла. Він також може бути сполучений з лазерним вимірювальним обладнанням, яке використовують для визначення глибини занурення або наявності вад, тріщин і т.д. у досліджуваних об'єктах.

Все, що було на ринку до появи М2, можна назвати громіздким, дорогим в обслуговуванні та важким в управлінні. Тому його творці впевнені, що завдяки своїм характеристикам і властивостям цей пристрій відкриє нові горизонти підводних досліджень і суттєво допоможе як бізнесу, так і деяким державним установам.

Компанія CHASING також розробила новий пульт дистанційного керування професійного рівня та електронний пристрій E-Reel, які суттєво спрощують використання М2, його занурення та вилучення. Так, E-Reel може автоматично згорнути або розгорнути кабель довжиною 200 метрів лише за 2 хвилини та до 12 разів за зарядку.

Зовсім скоро М2 завдяки нашим зусиллям з'явиться на ринках України та Грузії, і ви зможете самостійно випробувати та оцінити його ефективність. До речі, в Україні їм уже зацікавилися силові структури, оскільки це обладнання становить інтерес для проведення підводних досліджень. Крім цього, перші тестові випробування заплановані навесні цього року на території порту Південний на Одещині, і ми, звичайно ж, поділимося їх результатами.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами