Основні тенденції глобального ринку дронів: DroneUA відвідала виставку Commercial UAV Expo в США

September 21, 2023
Основні тенденції глобального ринку дронів: DroneUA відвідала виставку Commercial UAV Expo в США
   

На початку вересня Група компаній DroneUA відвідала одну з найпотужніших подій на світовому ринку комерційних дронів - виставку Commercial UAV Expo, що пройшла у США.

На заході презентували найсучасніші технології світу, зокрема, безпілотні рішення, програмні продукти та супутнє обладнання для застосування із дронами.

Наразі технології розвиваються в напрямку покращення зв’язку та підвищення тривалості польотів. Помітно збільшилась кількість конкурентоспроможних американських і британських виробників на глобальному ринку робототехніки.

 

Окремої уваги варті технології, що стали б у нагоді в Україні:

“Насамперед технології зв’язку — все, що відповідає за зв’язок із дроном. Це супутникові технології та альтернативні варіанти навігації у ситуаціях, коли GPS-зв’язок порушений чи відсутній. До речі, саме у цьому напрямі Україна задає тренди і формує бачення того, як технології можуть розвиватися, тому що на виставці були присутні українські виробники, які ділилися своїми новими продуктами. Щодо нашої місії, то ми постійно шукаємо нові технології і розглядаємо нових постачальників дронів, тому що Україні потрібна настільки велика кількість безпілотного обладнання, що її просто неможливо знайти у світі. Нам потрібні всі дрони світу і на таких виставках, як ця, ми можемо знайти для себе гарні технологічні рішення і провести ключові перемовини щодо гарантування кількості та якості продукції, які може отримати Україна для своїх цілей”, - зазначає співзасновник Групи компаній DroneUA Валерій Яковенко.

Виставка Commercial UAV Expo була присвячена виключно комерційному використанню дронів у галузях геодезії, топографії, сільського господарства, телекомунікаціях, відновлюваній енергетиці. У безпековій сфері представили розробки від декількох українських компаній. Одна з них - це Bavovna AI. На виставці стало відомо, що вони увійшли до акселераційної програми міністерства оборони США.

Загалом на світовій арені увага до українських інженерів надвелика. І їхні рішення будуть повсюдно застосовуватися. Головний тренд сьогодні - штучний інтелект, що дозволяє дрону мати власну навігацію. Напрацювання вітчизняних розробників дають можливість створювати системи автопілотування, що працюють без впливу зовнішніх елементів навігації.

“Україна сьогодні задає тренди. Ми побачили перед собою лише декілька українських інженерів, які представляли свою продукцію, але ми вважаємо, що наступного року Україна заслуговуватиме на окремий стенд. І про це вже йде розмова з Мінцифри. Українські інженери через рік представлять не один, а більш ніж десять розробок, які народилися під час війни, але можуть бути використані саме у комерційному сегменті для гарантування безпекових питань у мирному житті”, - відзначає Валерій Яковенко.

Сьогодні на глобальному ринку дронів Україна лідирує за кількістю обладнання та числом інженерів, котрі використовують це обладнання саме у галузі робототехніки та дронів.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами