Порівняння тепловізорних дронів: Anafi Thermal чи Mavic 2 Dual?

September 28, 2023
Порівняння тепловізорних дронів: Anafi Thermal чи Mavic 2 Dual?
   

Порівняння: Parrot ANAFI Thermal та DJI Mavic 2 Enterprise Dual. Хто кращий?

За останні пів року на ринку з’явилося два цікавих продукти від провідних виробників дронів DJI і Parrot. Обидві компанії прагнуть зробити аерофотознімки доступнішими для широкого загалу.

У грудні 2018 р. DJI презентувала Mavic 2 Enterprise Dual, оновлену версію Mavic 2 Enterprise, з функцією рівномірного розподілення корисного навантаження між звичайною і тепловізійною камерами.

У квітні відповіддю Parrot став Anafi Thermal, черговий портативний безпілотник серії ANAFI, призначений для тих же потреб.

Обидва дрони разом зі звичайними камерами мають мініатюрний тепловізор FLIR Lepton 3.5. Наявність тепловізору відкриває перед користувачем нові горизонти використання пристрою для пошукових робіт, будівництва, в сільському господарстві, лісництві тощо. Ця інфрачервона камера може працювати у багатьох режимах й відстежувати тепловий сигнал від -10° до 400°С й дає змогу здійснювати польоти вночі, та в умовах погіршеної видимості як от туман і дим.

 

Порівняльна характеристика DJI Mavic 2 Enterprise Dual та Parrot Anafi Thermal

  DJI Mavic 2 Enterprise  Parrot ANAFI Thermal
Час польоту: 31 хвилина (за постійної швидкості 15 миль/год) 26 хвилин
Вага: 899 г 315 г
Діапазон: 8000 м (4,9 милі) 4000 м (2,5 милі)
Максимальна швидкість підйому: 5 м/с у спортивному режимі 4 м/с у стандартному режимі
Максимальна швидкість спуску: 3 м/с 4 м/с
Максимальна швидкість: 44 милі/год (S-режим, без вітру) (70.8 км/год) 34 милі/год (54.7 км/год)
Система безпеки:  Удосконалена система допомоги пілотам DJI (APAS);

 

Всебічне виявлення перешкод (ліворуч/праворуч, догори/донизу, вперед/назад);

Режим повернення на злітну точку DJI AirSense

Режим повернення на злітну точку

 

Можливість налаштування геозони

Вартість: 111 320 75 240
Відеозапис: 4K Ultra HD: 3840 × 2160 30p. 2.7K: 2688 × 1512 30p
FHD: 1920 × 1080 30p
MP4 (H264); HDR: 4K UHD, 2.7K і 1080p відео
Звичайна камера: Сенсор: 1 / 2.3 ″ CMOS, 12 MP; FOV: приблизно 85 °
Формат, еквівалентний: 24 мм
Діафрагма: F / 2,8
Автофокус  0.5 м
Sony® CMOS HDR сенсор 1 / 2.4 ’21MP; ASPH ширококутний об’єктив f 2.4; 23-69 мм (фото), 26-78 мм (відео) з еквівалентною фокусною відстанню 35 мм
Тепловізійна камера: Камера FLIR Lepton 3.5.
Розширення сенсора: 160 × 120 HFOV: 57 °
Крок пикселів: 12 мкм
Спектральна смуга: 8-14 мкм
Теплова чутливість <50 мК (0.050 ° C)
Формат фото: JPEG
Розширення фото: 3264 × 2448 (4/3)
Режими фото: одиночний / покадровий / GPS-проміжок
Формат відео: MP4 (H264)
Розширення відео: 1440 × 1080, 9 кадр/с
Точність: макс. ± 5% (з високим коефіцієнтом підсилення) чи макс. ± 10% (з високим коефіцієнтом підсилення)
Динамічний діапазон: от -10 ° до + 140° C (з високим підсиленням) чи от -10 ° до + 400 ° C (з низьким підсиленням)
Відео: MP4
Камера FLIR Lepton 3.5.
Розширення сенсора: 160 × 120 HFOV: 57 °
Крок пикселів: 12 мкм
Спектральна смуга: 8-14 мкм
Теплова чутливість <50 мК (0.050 ° C)
Формат фото: JPEG
Розширення фото: 3264 × 2448 (4/3)
Режими фото: одиночний / покадровий / GPS-проміжок
Формат відео: MP4 (H264)
Розширення відео: 1440 × 1080, 9 кадр/с
Точність: макс. ± 5% (з високим коефіцієнтом підсилення) чи макс. ± 10% (з високим коефіцієнтом підсилення)
Динамічний діапазон: от -10 ° до + 140° C (з високим підсиленням) чи от -10 ° до + 400 ° C (з низьким підсиленням)
Відео: MP4
Функція зуму: немає Digital Zoom
Збільшення до x2.8 (FHD), до x1.9 (2.7K), до x1.4 (4K UHD)
Стандартно: до x3 (всі розширення)
Теплові характеристики: Багатоспектральна динамічна візуалізація – на тепловізійне зображення  в реальному часі накладаються деталі високої чіткості и видиме світло, що візуально поліпшує результат.
Точний вимірювач — відображає середню температуру об’єкта, допомагаючи пілотам контролювати й вимірювати об’єкти.
Вимірювання площі – відображення середньої, мінімальної і максимальної температури, а також відповідне місце розташування кожної області.
Ізотерма – дає змогу пілотам призначити конкретні діапазони температур для відображення за допомогою кольорової користувацької палітри, для передачі вищої контрастності и кращої видимості об’єктів в межах діапазону
Parrot створили три основних теплових режими на основі технології FLIR:

 

—         відносний: сцена забарвлена градієнтною кольоровою шкалою від низької до високої температури. Ця група відображає повний ступінь різниць температур.

—         абсолютний: користувач вручну обирає температурний діапазон кольорового градієнту, аби виділити певні області.

—         точковий: цей режим використовують для миттєвої ідентифікації теплових аномалій. Зображені лише порогові верхні й нижні значення шкали.

 

Тривалість зарядки акумулятора: 90 хвилин 105 хвилин
Базова комплектація: — дрон Mavic;

 

— пульт дистанційного керування;

— акумулятор;
— Mavic 2 Enterprise Spotlight;
— Mavic 2 Enterprise Loudspeaker;
— Mavic 2 Enterprise Beacon

— захисний чохол з аксесуарами для польоту.

 

— дрон ANAFI Thermal;
— Parrot Skycontroller 3;
— 3 акумулятори;
— сумка через плече;
— багатопортовий зарядний USB-пристрій;- тримач планшету;- 8 запасних лопатей пропелерів;- карта пам’яті microSD 16 ГБ;- 4 USB-A/USB-C кабелі.
Стабілізація зображення: 3-х осьовий підвіс 3-х осьовий підвіс
Внутрішня пам’ять: 24 ГБ Немає (microSD 16 ГБ)
Габарити під час польоту: 322 x 242 x 84 мм 218 x 69 x 64 мм
Габарити в складеному вигляді: 214 x 91 x 84 мм 241 x 315 x 64 мм
Інші важливі характеристики: Змінні аксесуари, відмінне огинання перешкод Ухил камери на 180° (в горизонтальній площині) для огляду об’єктів знизу. Акумулятор можна заряджати напряму через USB-кабель

Обидві моделі оснащені тепловою камерою від FLIR, тому з цього боку їх функціональність ідентична. Проте, спосіб та простота використання технології значною мірою залежать від програмного забезпечення DJI і Parrot, тобто наскільки застосунки від обох компаній інтуїтивно зрозумілі та прості в навігації.
Mavic 2 Enterprise Dual має декілька ключових переваг порівняно з Parrot ANAFI Thermal. Приміром, тривалість його польоту на 5 хв довша ніж у конкурента, діапазон приблизно вдвічі більший, й до того ж у нього в комплектації є кілька аксесуарів, завдяки яким його експлуатація стає ще безпечнішою. Крім того, цей дрон оснащений складними системами безпеки й комп’ютерного зору. Навіть досвідчений пілот може припуститись помилки й тому відсутність у Parrot технології огинання перешкод є прорахунком. Акумулятор Mavic 2 Enterprise Dual має функцію самонагрівання, що активується автоматично або вручну, за температури довкілля в межах від -10° до 6°С, а рівень заряду більший ніж 50%. Це важлива властивість за умови здійснення польотів взимку.

Проте у дрона Parrot ANAFI Thermal теж є сильні сторони, завдяки яким він не відстає від Mavic 2 Dual, а подекуди навіть обходить останній. Хоча обидва безпілотники оснащені однаковим тепловим сенсором — у ANAFI Thermal звичайна камера краща. Справа в тому, що вона має ліпшу чіткість, та не втрачає її навіть за трикратного масштабування – що надзвичайно важливо для пошукових та рятувальних операцій. Ще одна важлива властивість – максимальний кут нахилу камери, що дає змогу пролітати під конструкціями й оглядати їх знизу.

Й нарешті питання вартості й комплектації. ANAFI Thermal дешевший за конкурента і у своїй базовій комплектації має дві додаткові батареї, що збільшує тривалість його польоту на годину. А от для DJI запасні батареї доведеться купувати окремо.

Замість висновку

Звісно, на динамічному ринку безпілотників з функцією теплової зйомки знайдеться місце і для ANAFI Thermal, і для DJI Mavic 2 Enterprise Dual. Завдяки доступності і розширеній базовій комплектації ANAFI Thermal являє собою вдале поєднання ціни й якості і є вигідним варіантом для клієнтів, орієнтованих на використання теплових зображень. Він портативний, підіймається в повітря за лічені секунди, а чітке зображення, навіть за умов масштабування, може бути корисним інструментом для моніторингових і пошукових місій.
Пропозиція від DJI дорожча, але універсальніша, завдяки тривалішому часу польоту та функціям безпеки, що гарантує виконання місій на професійному рівні. Додаткові аксесуари Mavic 2 Enterprise Dual (маяк, прожектор, гучномовець) роблять його максимально безпечним під час експлуатації.

Необходима консультация?

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами