Київтеплоенерго за підтримки DroneUA, у новому опалювальному сезоні, стежитимуть за станом київських тепломереж за допомогою дронів. Головне завдання безпілотних платформ — оперативне виявлення можливих пошкоджень та «слабких місць» тепломереж, тепловтрат, моніторинг стану енергетичного обладнання та запобігання перебоям у роботі комунальних служб.
Завдяки безпілотним платформам з корисним навантаженням у вигляді промислових візуальних сенсорів та тепловізорів, фахівці з діагностики Київтеплоенерго зможуть обстежити об'єкти теплового господарства столиці: виявляти втрати теплоенергії та ймовірні витікання теплоносія, здійснювати моніторинг стану димових труб котелень,<. /p>
Отримані дані, з прив'язкою до джерел теплогенерації Київтеплоенерго, вноситимуться до гео-інформаційної системи тепломереж Києва. Фахівці Київтеплоенерго пройшли навчання, у навчальному центрі DroneUA, та отримали сертифікати для управління промисловими безпілотними платформами.
Аеро підрозділ Київтеплоенерго не має аналогів у теплоенергетиці України. Проте дрони як інструмент обстеження мереж інженерних комунікацій вже довели свою ефективність у європейських містах.
«У Києві одна з найбільших, розгалужених та складних систем централізованого опалення в Європі. Вона була побудована понад півстоліття тому і показники зношування досягають 80%. Замінити 2,7 тис. км. мереж на рік чи два неможливо. Торік у Києві розпочалася масштабна програма заміни мереж. У той же час ми ретельно готуємо мережі та теплове обладнання до опалювального періоду, щоб мінімізувати ймовірність пошкоджень та відключень тепла взимку. Аеро-моніторинг вже довів свою ефективність під час тестування. У опалювальний сезон ця технологія прискорить пошук існуючих та потенційних місць пошкоджень мереж, а це, у свою чергу, дозволить мінімізувати незручності для клієнтів через відключення гарячої води та опалення », — відзначив Василь Деревицький, директор СП"Київські теплові мережі»КП« Київтеплоенерго » .
Нагадаємо, Київтеплоенерго другий рік поспіль замінює зношені тепломережі у столиці. За два роки переведено 230 кілометрів зношених теплотрас у всіх адміністративних районах міста. Напередодні 2021 року за підтримки DroneUA Київтеплоенерго впровадили інноваційний підхід у дослідженні мереж інженерних комунікацій.