У новому сезоні дрони стежать за станом київських тепломереж

September 26, 2023
У новому сезоні дрони стежать за станом київських тепломереж
   

Київтеплоенерго за підтримки DroneUA, у новому опалювальному сезоні, стежитимуть за станом київських тепломереж за допомогою дронів. Головне завдання безпілотних платформ — оперативне виявлення можливих пошкоджень та «слабких місць» тепломереж, тепловтрат, моніторинг стану енергетичного обладнання та запобігання перебоям у роботі комунальних служб.

Завдяки безпілотним платформам з корисним навантаженням у вигляді промислових візуальних сенсорів та тепловізорів, фахівці з діагностики Київтеплоенерго зможуть обстежити об'єкти теплового господарства столиці: виявляти втрати теплоенергії та ймовірні витікання теплоносія, здійснювати моніторинг стану димових труб котелень,<. /p>

Отримані дані, з прив'язкою до джерел теплогенерації Київтеплоенерго, вноситимуться до гео-інформаційної системи тепломереж Києва. Фахівці Київтеплоенерго пройшли навчання, у навчальному центрі DroneUA, та отримали сертифікати для управління промисловими безпілотними платформами.

Аеро підрозділ Київтеплоенерго не має аналогів у теплоенергетиці України. Проте дрони як інструмент обстеження мереж інженерних комунікацій вже довели свою ефективність у європейських містах.

«У Києві одна з найбільших, розгалужених та складних систем централізованого опалення в Європі. Вона була побудована понад півстоліття тому і показники зношування досягають 80%. Замінити 2,7 тис. км. мереж на рік чи два неможливо. Торік у Києві розпочалася масштабна програма заміни мереж. У той же час ми ретельно готуємо мережі та теплове обладнання до опалювального періоду, щоб мінімізувати ймовірність пошкоджень та відключень тепла взимку. Аеро-моніторинг вже довів свою ефективність під час тестування. У опалювальний сезон ця технологія прискорить пошук існуючих та потенційних місць пошкоджень мереж, а це, у свою чергу, дозволить мінімізувати незручності для клієнтів через відключення гарячої води та опалення », — відзначив Василь Деревицький, директор СП"Київські теплові мережі»КП« Київтеплоенерго » .

Нагадаємо, Київтеплоенерго другий рік поспіль замінює зношені тепломережі у столиці. За два роки переведено 230 кілометрів зношених теплотрас у всіх адміністративних районах міста. Напередодні 2021 року за підтримки DroneUA Київтеплоенерго впровадили інноваційний підхід у дослідженні мереж інженерних комунікацій.

Рішення для енергетики

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами