Україна зберігає лідерські позиції у впровадженні штучного інтелекту у стратегічно важливі галузі, зокрема у застосуванні дронів та робототехніки. Демонструючи унікальний досвід і новаторські рішення, українські розробки здійснюють вплив на глобальний ринок. Попри виклики, які постали перед країною, українські інженери та компанії змогли не лише адаптуватися до нових реалій, але й стати джерелом інновацій у сфері безпілотних технологій.
7 листопада, компанія DroneUA стала частиною наймасштабнішого та найважливішого саміту, що присвячений обговоренню нових технологій штучного інтелекту та їх впливу на різноманітні сектори — Astro AI Summit у Нью-Йорку (США). Захід, що пройшов в офісі Еріка Шмідта — відомого інвестора в українські стартапи у безпековій індустрії, об’єднав представників, засновників, керівників ключових та компаній-гігантів у сфері ШІ на території США.
Важливою частиною івенту стала панельна дискусія, що присвячена огляду технологій ШІ у розвитку дронів в Україні. Валерій Яковенко, співзасновник та керуючий партнер DroneUA та Futurology долучився до обговорень, де поділився власним досвідом та унікальними інсайтами впровадження ШІ у безпілотні рішення та їх інтеграції в Український безпековий сектор. Також участь у дискусії взяли Дмитро Кушнерук, Генеральний консул України в Сан-Франциско та Квін Мартінеллі, філантроп з відновлення України. Модератором панельної дискусії виступив Арнав Капур, засновник Astro та організатор Astro AI Summit.
“Україна демонструє першість у розробці та застосуванні безпілотних технологій, тож наш основний меседж полягає у формуванні партнерських відносин між українськими та американськими компаніями вже сьогодні. Основний фокус уваги та інвестицій американських бізнесів повинен спрямовуватися саме на український ринок, що стрімко розвивається, зокрема, і у безпековому застосуванні”, — зауважив Валерій Яковенко.
Зокрема використання дронів дозволяє заощаджувати ресурси та водночас створювати більш безпечне середовище для людського життя. Застосування безпілотних технологій у поєднанні з ШІ дає можливість працювати більш ефективно, протидіяти технологіям РЕБ та використовувати дрони там де навігація відсутня.
Також співзасновник та керуючий партнер DroneUA зауважив, що вже зараз лише ринок США у наступні 5 років орієнтовно оцінюється у 2,5 трильйони доларів: “...це вартість дронів, котрі можуть бути поставлені для безпекових питань, якщо проводити аналогію з об’ємами, котрих потребує Україна. Тож 2,5 трильйони доларів — це величезний ринок, котрий буде сформовано за наступні 5 років”.
Український підхід у розробці та інтеграції ШІ у галузь безпілотних технологій не лише формує конкурентну перевагу для українських компаній на міжнародному ринку, але й сприяє розвитку технологічної екосистеми, залучаючи інвестиції, партнерства та створюючи нові можливості для майбутніх інновацій. Саме тому світові ринки, зокремаСША напряму зацікавлені у співпраці з Україною: “Наші рішення є передовими у світі, завдяки інженерам та бізнесам, що мають найбільший рівень досвіду на планеті. Україна є найбільшим виробником дронів на планеті, кожен з яких вже використовує технології ШІ. В перспективі Україна буде закуповувати лише таке обладнання”, — підсумував Яковенко.
Компанія DroneUA, яка уособлює український технологічний сектор висловлює подяку організаторам події, а також Дмитру Кушнеруку, Генеральному консулу України в Сан-Франциско та Квін Мартінеллі, котра допомагає українцям у напрямку відбудови країни.