Тандем технологій SHERP та DroneUA в інноваційному проекті для ДТЕК

September 14, 2023
Тандем технологій SHERP та DroneUA в інноваційному проекті для ДТЕК
Published on  Updated on  

ДТЕК Київські регіональні електромережі протестували всюдиходи SHERP та промислові безпілотні платформи від DroneUA для обстеження високовольтних ліній у Київській області у важкодоступній місцевості.

ДТЕК Київські регіональні електромережі обслуговує 46 тис. км електромережі в Київській області, вони забезпечують понад 5,5 млн. клієнтів. Вся інфраструктура вимагає регулярного огляду та обслуговування, щоб застерегти можливі аварійні відключення. Частина ліній електропередач компанії проходять у складно доступних місцях — через річкові переходи та заболочені території. Як правило, щоб перевірити справність лінії в таких місцях, енергетикам доводиться використовувати в роботі човна або проводити обстеження тільки в зимовий період.

У рамках пілотного проекту фахівці ДТЕК мали дістатися і зібрати дані про технічний стан 2 км ліній електропередач, розташованої у важкодоступній болотистій місцевості Бориспільського району. Завдяки комплексному підходу в комбінації дронів та всюдиходів енергетики не лише дісталися важкодоступних ділянок та оперативно зібрали дані про стан ліній, а й змогли здійснити превентивний ремонт аварійних ділянок.

Під час тестового огляду ремонтна бригада на всюдиході переміщалася між прольотами опор болотистої ділянки та визначала стан електромережі. У цей же час промисловий дрон серії Matrice 300 RTK робив верховий огляд лінії і відразу ж за допомогою тепловізора допомагав визначити перегрів та проблемні ділянки, які могли б спровокувати аварійне відключення. Використання комбінації можливостей всюдиходів Шерп та геодезичного безпілотного обладнання операторам вдалося оцифрувати ділянки мережі, доступ до яких був раніше утруднений.

В результаті тестового огляду фахівці компанії ДТЕК отримали всі необхідні дані про технічний стан 2 км високовольтної лінії за 1,5 години. При звичайному-традиційному огляді необхідно було б чекати замерзання водойми та належних погодних умов, не кажучи вже про те, що тривалість інспекції понад 12 годин.

«ДТЕК Київські регіональні електромережі вивчає найкращий світовий досвід, щоб зробити мережі сучасними та надійними. У 2020 році з партнерами SHERP та DroneUA ми тестуємо всюдиходи-амфібії для ремонту мережі у складних умовах. Під час пілотного проекту ми побачили, що машина може легко проїхати там, де не може пересуватися інший спецтранспорт. Для нашої роботи критично важливо дістатися ліній швидко в момент аварії, особливо в важкодоступній місцевості або зимову пору року, коли дороги стають непрохідними після сильного снігопаду. У таких умовах звичайна техніка не справляється, а нам потрібно швидко повернути світло нашим клієнтам », — розповідає генеральний директор ДПЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.

«Колаборація — це ключ до найсміливіших проектів і найуспішніших реалізацій. Працюючи разом, об'єднуючись навколо однієї спільної ідеї чи завдання результат виходить справді крутим. Промислові безпілотні платформи, такі як Matrice 300 RTK, створені безпосередньо для виконання складних інспекцій» — Валерій Яковенко, СЕО DroneUA — “Ми змінюємо майбутнє, і мова не лише про Україну!”

«Інновація — це не просто технологія, це насамперед культура. Саме від людей та їхньої відкритості до змін залежить те, наскільки ефективно компанія зможе трансформуватися. Для цього пілотного проекту ми вийшли за звичні рамки та застосували симбіоз технологій. Результат задовольнив наші очікування, тому ми й надалі розвиватимемо співпрацю з SHERP та DroneUA в рамках ДПЕК », — зазначив директор з інновацій ДПЕК Емануеле Вольпе.

Published on  Updated on  
About DroneUA

DroneUA is an international system integrator of unmanned solutions and robotics.

On the market of Ukraine and Eastern Europe, the DroneUA group of companies is the largest importer and distributor of leading drone manufacturers in the world and represents technological solutions from the brands XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares and others.

The group of companies has its own engineering, production and service divisions, as well as an open data processing center. Technological solutions presented by DroneUA are used on more than 4 million hectares of cultivated areas of Ukraine. According to the results of the 2021 and 2022 agricultural seasons, more than 2.2 million hectares were protected with drone sprayers from DroneUA.

DroneUA is among the top three most innovative businesses in the agricultural sector of Ukraine according to FORBES and among the twenty most innovative enterprises of Ukraine.

The group of companies continues to expand the list of technological brands that it presents on the Ukrainian market, and is active in agriculture, the oil and gas industry, as well as in the fields of energy, geodesy and topography.

Contact us